اخبار لارستان بزرگ (شهرستانهای بستک،بندر لنگه،پارسیان،خنج،گراش،لار،لامرد،مهر)
وبلاگ گراش من :

 تلاش علی اصغر حسنی برای ارتقا اوز به شهرستان

اوز سی امین شهرستان استان فارس می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گراش من ،‌مکاتبات و نامه نگاری در جهت ارتقاء بخش کهن اوز در استان فارس به شهرستان با موفقیت انجام می شود در این راستا علی اصغر حسنی نماینده مردم شهرستان های گراش،‌خنج و لار در مجلس شورای اسلامی همگام با امام جمعه و اعضای شورای اسلامی شهر اوز تلاش دارند تا این ارتقاء در دور چهارم سفرهای استانی  رئیس جمهور به فارس محقق شود.

منبع:گراش من


برچسب‌ها: تقسیمات لارستان
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم فروردین ۱۳۹۱ساعت 18:13  توسط سپهر  | 
 

برپایی نمایشگاه صنایع دستی,

" کاری از ما " در نگارخانه سبز لار

در راستای شناخت استعدادها، رشد و شکوفایی هنر در نوجوانا ن و جوانان و پرورش خلاقیت و نوآوری در شهرستان لار نمایشگاه " کاری از ما " مجموعه آثاری از هنرمندان نوجوان در نگارخانه سبز لار برگزار می شود.

 به گزارش صحبت نو و به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لار آثار ارائه شده در این نمایشگاه مجموعه ای از صنایع دستی در قالب مجسمه سازی ، کریستال ، تابلوهای نقاشی و ... از تاریخ 2 الی 6 اردیبهشت از ساعت 9 الی 13 و 17 الی 21 بعد از ظهر پذیرای علاقه مندان می باشد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم فروردین ۱۳۹۱ساعت 18:12  توسط سپهر  | 

خشکسالی،خبرخشوهای گله دار را صدا می زند

خبرخشوها که نوعی پرنده بومی گله دار هستند پرندگانی زیبا با پاهایی بلند هستند که در تمامی فصول در دشت گله دار به طور پراکنده زندگی می کنند.

این پرندگان بسیار زیبا در زبان گله داری به «خبرخشو» معروف است. خبر خشوها در باور و اذهان مردم منطقه گله دار،خوش یمن بوده و با صدای خوش خود خبر باران را برای مردم می آورد. فروردین ماه سال 91 با افزایش تراکم زیستگاه های این پرنده در دشت گله دار و پایه ی کوه ها شاهد رشد جمعیتی این پرندگان بودیم بودیم.

به گزارش گله دار نیوز و به نقل از گروه مطالعات و حمایت از حیات وحش گله دار، خبرخشوهای گله دار در فروردین ماه امسال زاد و ولد خوبی را داشتند. بیشتر تراکم این پرنده در نزدیکی گوراب هاست.

در ادامه ی گزارشات این گروه به خطری جدی برای خبرخشوها گله دار در سال 91 اشاره شد. این گروه با اعلام وضعیت مناسب چوب پاها اظهار داشت که به دلیل بارندگی کم در سال گذشته ،آب های آبگیرها به کلی خشک شده است. اما وضعیت این پرنده در کنار گوراب ها عالیست که کم کم شاهد مهاجرت این پرندگان از پایه ی کوه ها به دشت گله دار هستیم که یک معضل جدی برای جمعیت این پرندگان می باشد. به دلیل خشک شدن رودخانه ی شور گله دار و آبگیرهای مرکزی،دشت گله دار در سال 91 زیستگاه خوبی برای چوب پاها نخواهد بود. شاید در تابستان جمعیت خبرخشوها به شدت کاهش یابد و نیمی از خبرخشوهای گله دار به دلیل خشکسالی قتل عام شوند. /ستار محمودی

منبع:گله دار نیوز

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم فروردین ۱۳۹۱ساعت 17:49  توسط سپهر  | 

مدیر كل راه و شهرسازی لارستان گفت: هم اینك بیش از 806 واحد مسكن مهر در شهرستان لامرد در دست احداث است و مقرر شده است امسال شماری از این واحدهای مسكونی به متقاضیان واگذار شود.

به گزارش ایرنا، مهندس حسن فدایی در بازدید از نحوه ساخت و ساز این واحدهای مسكونی در لامرد و همچنین اجرای طرح محور لار - لامرد ، اظهار داشت: در بخش های مسكن و راه این منطقه با كمبود اعتبارات و نامساعد بودن وضعیت جوی مواجه هستیم لیكن می بایست با تلاش و پشتكار بر آن غلبه كنیم.

وی اضافه كرد : 70درصد از طرح های عمرانی هر استان مربوط به بخش های راه و مسكن است.

فدایی در ادامه از تونل در حال ساخت بالنگستان ، محورهای چاهورز ، احشام ، اهل ، پسبند و زین الدین ، كمشك و گردنه برم نیز دیدن كرد.

مدیركل راه و شهرسازی لارستان در ادامه ضمن شركت در جلسه شورای اداری ، علی منصوری را به عنوان رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان لامرد معرفی كرد.


برچسب‌ها: اداره کل راه و شهرسازی لارستان
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم فروردین ۱۳۹۱ساعت 16:20  توسط سپهر  | 

فرماندار لارستان پروژه هاي اولويت دار شهرستان را براي مدير كل جديد راه و ترابري برشمرد

فرماندار ویژه شهرستان لار پروژه هاي اولويت دار شهرستان را براي مدير كل جديد راه و شهرسازی برشمرد

فرماندار لارستان پروژه هاي اولويت دار لارستان  را براي مدير كل جديد راه و شهرسازی لارستان برشمرد. 

در ديداري كه حسن فدايي مدير كل جدید راه وشهرسازی لارستان با فرماندار فرمانداری ویژه این شهرستان داشت، فرماندار لار ضمن تبريك اين انتصاب و آرزوي موفقيت براي وي در حسن انجام اين مسئوليت، خواستار تسريع دراتمام پروژه جاده كمربندي،ورودي شهر،جاده زاهد محمود-علي آباد ،پل بست فارياب و ديگر پروژه هاي ناتمام منطقه لارستان در سال 91شد.

اميري همچنين از مدير كل راه وترابري خواست پروژه ملي راه آهن را با جديت و تلاش مضاعف مورد پيگيري قرار دهد.مهندس فدايي نيز در پاسخ به موارد مطروحه ضمن قدرداني از همدلي و تعامل فرماندار لار،به گستردگي و وسعت منطقه لارستان اشاره كرد وافزود: لارستان از حيث وسعت بعد از شيراز دومين شهرستان به شمار مي رود و از اينرو لزوم احداث جاده هاي استاندارد، مناسب يكي از لازمه هاي آن بشمار مي رود كه دردستوركار اين اداره كل قرار دارد. وي اظهار اميدواري كرد با تعامل و همكاري مجموعه مديريتي شهرستان تمامي موارد مطروحه با جديت و تا حصول نتيجه مطلوب دنبال خواهد شد.

منبع:صحبت نو لارستان


برچسب‌ها: اداره کل راه و شهرسازی لارستان, فرمانداری ویژه لارستان
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم فروردین ۱۳۹۱ساعت 15:12  توسط سپهر  | 
فرماندار بستک:
تسریع در اجرای پروژه‌های آب‌رسانی بستک ضروری است

خبرگزاری فارس: فرماندار بستک بر تسریع در روند اجرای پروژه‌های آب‌رسانی این شهرستان تأکید کرد. 

به گزارش خبرگزاری فارس از بستک جواد قناعتی در دیدار با مدیرعامل آبفا روستایی استان هرمزگان بر تسریع در روند اجرای پروژه‌های آب‌رسانی شهرستان تأکید کرد.

وی با بیان اینکه خدمات‌رسانی مطلوب و شایسته به روستاها موجب تقویت روحیه نشاط، هم‌دلی و وحدت بین مردم می‌شود، افزود: این کار نیازمند عزم جدی و راسخ مسئولان است.

نماینده عالی دولت در شهرستان بستک، آب‌رسانی به روستاها را امری حیاتی دانست و پیگیری خود را برای تأمین اعتبار مورد نیاز آب شرب روستاها اعلام کرد.

وی اصلاح و توسعه شبکه آب‌رسانی به روستاها، اتمام طرح‌های نیمه‌تمام و تسریع در روند اجرای پروژه آب‌رسانی به روستاهای بخش مرکزی و پروژه انتقال آب به فرامرزان جناح را مورد تأکید قرار داد.

فرماندار بستک بر توجه ویژه به نقش آب سالم در زندگی مردم روستاها تأکید و اظهار داشت: به دنبال فرسودگی شبکه‌های آب‌رسانی در اثر گذشت زمان، باید اصلاح و بازسازی شبکه‌های آب‌رسانی و خطوط انتقال آب در نقاطی که با مشکل روبه‌روست در دستور کار آب و فاضلاب روستایی قرار گیرد و نسبت به آن اقدام شود.

قناعتی با بیان اینکه عدم بارش نزولات جوی در شهرستان موجب بروز خشک‌سالی پی در پی شده است، افزود: فرسودگی شبکه داخلی آب شرب در برخی از روستاها و هدررفت آب، عدم لای‌روبی چاه‌های روستایی و فرسودگی منابع ذخیره آب و مخزن آب شرب روستایی از مشکلات عمده بخش آب روستایی شهرستان بستک است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم فروردین ۱۳۹۱ساعت 14:6  توسط سپهر  | 

اولین جلسه ستاد بزرگداشت هفته کار و کارگر در محل اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان لامرد برگزارشد.

عبدالرضا روحی رابط اجرائی خانه کارگر شهرستانهای لامرد و مهر در ابتداي جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت های خانه کارگر گفت: انشاء ا... بتوانیم با همکاری هم برنامه های خوبی در هفته کار و کارگر برای کارگران برنامه ریزی و برگزار نماییم .

عبدالرضا روحي افزود:از  جناب آقای اخلاقی درخواست داريم تا جهت تکمیل   مجموعه  ورزشی کارگران لامرد با ما همكاري هاي لازم را داشته باشند.

در ادامه آقاي اخلاقي گفتند: مفتخریم که امسال از طرف مقام معظم رهبری به نام سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده است و می طلبد که ما هم بتوانیم به نوبه خود در این راستا به انجام وظیفه بپردازیم  و از همه عزیزان درخواست مي كنم که با این مجموعه همکاری لازم را انجام دهید تا به امید خدا برنامه خوبی جهت پاسداشت زحمات  این تلاشگران در  عرصه تولید و خدمت برگزار نماییم.

پس از آن مسئولان روابط عمومی ها نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند و در پایان این جلسه آقای اخلاقی به عنوان رئیس ستاد و آقای عبدالرضا روحی به عنوان دبیر ستاد و آقای سهراب امیری به عنوان کمیته مالی ستاد بزرگداشت هفته کار و کارگر انتخاب شدند.

شايان ذكر است این جلسه با حضور نمایندگان و روابط عمومی شرکت های مستقر در شهرستان  ، نماینده فرمانداری لامرد ،تأمین اجتماعی ،حوزه بسیج کارگری ،اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید.

منبع:مهرستان

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم فروردین ۱۳۹۱ساعت 11:43  توسط سپهر  | 

به گزارش مُهرستان و به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه پارس، خانم مریم شریفی عضو تیم انتخابی ایران، موفق شد در مسابقات آسیایی که در شهر استانبول ترکیه برگزار شد، در رشته سیمی کاراته مقام اول را به خود اختصاص دهد. در این دوره از مسابقات این مسابقات  كه برای ورود به مسابقات جهانی برگزار شده بود 43 کشور حضور داشتند که تیم انتخابی ایران مقام اول را کسب نمود.

خانم مریم شریفی دانشجوی رشته کشاورزی دانشگاه پارس مهر  دارای سوابق ورزشي مانند؛ حکم مربیگری درجه 2 در رشته کونگ فو، حکم داوری درجه 3، دارای کمربند مشکی دان (2)، دارای کمربند قهوه ای کاراته و همچنین دارای مقام های استانی، کشوری، لیگ وآسیایی می باشد.

منبع:مهرستان


برچسب‌ها: ورزش
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم فروردین ۱۳۹۱ساعت 11:41  توسط سپهر  | 

فیشور : صدر الله احمدی مدیر جهاد کشاورزی خنج گفت :  این درخت پیوندی كه به 'كنار هندی' یا به اصطلاح علمی به 'كرت بال' معروف است ومیوه ای آبدار، شیرین وخوش طعم به بزرگی لیموترش یا سیب درختی دارد برای اولین در استان  در شهرستان خنج در سطح پنج هكتاربه صورت آزمایشی كشت شد.

وی افزود: كشت این محصول ، نتیجه ای بسیار مطلوب ورضایت بخش دربرداشته وامسال برای نخستین بار این درخت به بارنشسته وبرداشت محصول آن آغاز شده است .

احمدی ، بیان كرد: میانگین تولید این محصول در خنج سه تن درهكتار برآورد می شود و امسال 15 تن از این محصول برداشت وبه بازار مصرف داخلی وحتی كشورهای حوزه خلیج فارس عرضه خواهد شد.

او ادامه داد: ما برآن هستیم كه امسال سطح زیركشت این محصول را به 20 هكتار افزایش دهیم و با احداث نهالستان برای پرورش و توسعه آن در دیگر نقاط فارس ، اقدام كنیم.

احمدی ، بیان داشت: شهرستان خنج اولین شهرستان فارس است كه این محصول را تولید می كند و تا كنون این درخت در كشورفقط درچاه بهاراستان سیستان و بلوچستان ، هرمزگان وبوشهر كشت شده است .

وی افزود: این درخت به آب بسیاركم نیازداردومحصول آن دارای ارزش غذایی وسرشار ازانواع ویتامین های ، A ،B،C

وكلیسم می باشد و از بازار مصرف خوبی نیز برخوردار است و هم اینك هركیلو این محصول 20 هزار ریال در خنج به فروش می رسد.

منبع:فیشور

سپهر: شهرستان خنج در منطقه بزرگ لارستان و در ۱۰۰کیلومتری شهر لار قرار دارد.


برچسب‌ها: کشاورزی
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم فروردین ۱۳۹۱ساعت 11:39  توسط سپهر  | 

سي و سومين دوره مسابقات قرآن مناطق 13 گانه جنوب فارس به ميزباني آموزش و پرورش شهرستان مهر رسماً افتتاح شد.

اين مراسم درحالي كار خود را با قرائت قاري مطرح ، استاد غريب نواز  آغاز كرد كه پيش از آن 1000 دانش آموزقرآني مورد استقبال پرشور مردمي قرار گرفته بودند.

شايان ذكر است مراسم افتتاحيه در تنها سالن ورزشي مركز شهرستان مهر (شهداي دولت) با حضور ، دكتر موسوي نماينده منتخب حوزه مهر و لامرد ، حسين شيري فرماندار مهر ، صفري فرماندار لامرد ، حجت الاسلام شهيدي امام جمعه شهر  لامرد ، حجت الاسلام حسيني امام جمعه شهر مهر ، حجت الاسلام سجادي امام جمعه سابق شهر مهر و برخي مسئولين دو شهرستان مهر و لامرد برگزار شد.

http://mohrnews.persiangig.com/image/A-P-Mohr/mosabeghat-qoran/Eftetaheyeh/Picture-566.jpg

منبع:مهرستان

       

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم فروردین ۱۳۹۱ساعت 11:30  توسط سپهر  | 
فارس گزارش می‌دهد
روستای دنگز در آستانه نابودی

خبرگزاری فارس: تبعات مهاجرتی سبب به خطر افتادن حیات سیاسی و استراتژیکی روستای دنگز، در بخش مرکزی شهرستان لارستان شده و آن را به خطر نابودی نزدیک ساخته است. 

به گزارش خبرگزاری فارس از لار، شارش‌های جمعیتی پدیده‌ای است که از قدیم‌الایام بین دو محور شهر به شهر و روستا به شهر همیشه در جریان بوده است. شارش جمعیتی می‌تواند در نزول و افول سیاسی، اجتماعی و فرهنگی یک شهر و روستا بسیار موثر باشد و اگر این رفت و آمدها حالت یک قطبی به خود گیرد و به واژه مهاجرت تغییر حالت دهد، حیات استراتژیک هر شهر و روستایی را مورد تهدید قرار می‌دهد.

مهاجرت به هر دلیل ممکن است اتفاق بیفتد که عمده این دلایل خشکسالی، موقعیت جغرافیایی نامناسب، آب و هوا، عدم کسب درآمد و کار، استقرار آموزشگاه است.

تبعات مهاجرتی سبب به خطر افتادن حیات سیاسی و استراتژیکی روستای دنگز، در بخش مرکزی شهرستان لار، شده و آن را به خطر نابودی نزدیک ساخته است.

روستای دنگز واقع در شمال غرب و 30 کیلومتری لار، از شرق به روستای کورده، بریز و دهستان دهکویه و از غرب به بخش اوز ختم می‌شود.

در مورد روستای دنگز با مسئولان ذی‌ربط از جمله فرماندار ویژه لار، رئیس شورای اسلامی شهر لار، بخشدار مرکزی شهر لار و رئیس تشکل مردمی لارستان بیدار به گفت‌وگو نشستیم.

*خطر نابودی روستای دنگز با شهرک‌سازی حل نمی‌شود

علی محمد امیری، معاون استاندارفرماندار ویژه شهرستان لار در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در لار با بیان اینکه در مورد روستای دنگز آماده هرگونه همکاری‌ لازم هستیم، اظهار داشت: روستای دنگز درای وضعیت نگران کننده‌ای دارد اما بدون مشارکت مردمی کاری از پیش نمی‌رود.

وی با اشاره به درخواست مکرر عده‌ای از مردم روستای دنگز در مورد شهرک‌سازی جدید برای این روستا، تصریح کرد: اگر خواسته مردم روستای دنگز شهرک‌سازی باشد، آماده حمایت لازم هستیم اما برون‌رفت این روستا از وضعیت فعلی با طرح شهرک‌سازی حل نمی‌شود.

فرماندار ویژه لاراضافه کرد: تجارب بنده از شهرک‌سازی در شهرستان‌هایی که در حال خدمت بودم نشان می‌دهد، این طرح نتوانسته است جلوی مهاجرت جمعیت به شهر‌های بزرگ را سد کند.

بدون مشارکت مردمی، شهرک‌سازی روستای دنگز فقط یک طرح است

کاظم رحیمی‌نژاد، رئیس تشکل لارستان بیدار موقعیت استراتژیک و جغرافیایی این روستا را نامناسب دانست و تصریح کرد: طرح شهرک‌سازی روستای دنگز در نزدیکی روستای کورده طرح مفیدی است و می‌تواند گام موثری باشد.

وی افزود: استقرار کارخانه‌های تولیدی و ایجاد زمینه‌های کار می‌تواند در موفقیت طرح شهرک‌سازی روستای دنگز موثر باشد و همچنین سبب کاهش چشم‌گیری در مهاجرت‌‌‌ به بیرون این روستا می‌شود.

مدیر تشکل لارستان بیدار افزود: شهرک‌سازی روستای دنگز بدون ایجاد زمینه‌های شغلی به یقین با شکست رو به رو خواهد شد. رحیمی‌نژاد تاکید کرد: بدون حمایت مردمی و اقدامات خودجوشانه مردم روستای دنگز این طرح فقط در حد طرح باقی می‌ماند و در عمل هیچ کاری پیش نمی‌رود و همه این نشت و برخاست‌ها در حالی صورت گرفت که قرار بود نشستی مردمی در 15 فروردین در روستای دنگز با حضور مسئولان برگزار شود که عدم استقبال مردمی روستای دنگز این جلسه را لغو کرد.


برچسب‌ها: فرمانداری ویژه لارستان
+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام فروردین ۱۳۹۱ساعت 21:49  توسط سپهر  | 

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه لار گفت : امسال درایام تعطیلات نوروز بیش از یك هزار نفراز دانش آموزان دختر و پسر این شهرستان دراردوی راهیان نور شركت كردند.

سرهنگ سید محمدرضا حسینی در گفت و گو با ایرنا افزود: این دانش آموزان از مناطق مختلف شهرستان لار با 21 دستگاه اتوبوس و در قالب سه كاروان به مناطق جنگی و عملیاتی جنوب در دوران هشت سال دفاع مقدس ، عزیمت كردند.

وی بیان كرد: این دانش آموزان تحت عنوان آمادگی دفاعی به اردوی راهیان نور وكربلای شهدا اعزام شدند.

حسینی اظهارداشت: این اردو با هدف آشنایی دانش آموزان با فداكاری ها و جانفشانی های رزمندگان غیور اسلام و تجدید میثاق با آرمان های امام راحل ، شهدا و مقام عظمای ولایت برگزار شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام فروردین ۱۳۹۱ساعت 20:18  توسط سپهر  | 

به گزارش مُهرستان ؛ مهندس محمد محمودي رئيس اداره توليدات گياهي و دامي مديريت جهاد كشاورزي شهرستان مهر گفت : با توجه به خشكسالي شديد سال جاري در شهرستان مهر ، مزارع گندم اين شهرستان مورد حمله شديد پرندگان از جمله گنجشك ها واقع و خسارت بالايي به مزارع وارد شده است كه در بعضي از مزارع به صد در صد هم رسيده است و با توجه به اينكه حمله پرندگان شامل موارد تحت پوشش بيمه محصولات كشاورزي هم نمي باشد باعث نگراني كشاورزان گرديده است.

منبع:مهرستان


برچسب‌ها: کشاورزی
+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام فروردین ۱۳۹۱ساعت 19:45  توسط سپهر  | 

به گزارش مهرستان و به نقل از  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه یک مورد وقف جدید در شهرستان مهر به ثبت رسید.‏
رضا سمیع پور سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان مهر گفت: یک قطعه زمین به متراژ سه هکتار مشهور به اراضی ‏خان خواجه توسط سید محمد باقر مکی با نیت عزاداری ابا عبدا... الحسین(ع) به ثبت رسید.‏
وی گفت: این مورد وقف اولین وقف سال 91 شهرستان مهر می باشد.‏

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام فروردین ۱۳۹۱ساعت 18:37  توسط سپهر  | 

جلسه معارفه مدیر جدید بنیاد مسکن شهرستان مهر با حضور فرماندار و معاونت پشتیبانی و مسئول حراست اداره کل بنیاد مسکن استان  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهر، فرماندارشهرستان مهر ضمن تقدیر از خدمات متنوع بنیاد مسکن استان بویژه در روستاها که موجب ماندگاری روستائیان، همچنین شاهد مهاجرت معکوس(از شهرها به روستاها) هستیم،گفت: بعد ازپیروزی انقلاب اسلامی و با عنایت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، توسط بنیاد مسکن و سایر سازمانها، امکانات رفاهی، فرهنگی وتغییرات اساسی در روستاها بوجود آمده است.
فرماندار مهر افزود: عملکرد مطلوب دولت های نهم و دهم در بخش مسکن بر هیچ کس پوشیده نیست بطوری که می توان ادعا نمود یک انقلابی در بخش مسکن صورت گرفته است .
وی همچنین تصریح کرد: امید است که در آینده به همت مدیران مسول و کارآمد و با توجه به ایجاد زیرساختها وبسترسازیهای لازم مشکل تامین مسکن در شهرستان مهر به صورت کامل مرتفع گردد.
در پایان این مراسم از خدمات مهندس نادری مدیر سابق بنیاد مسکن شهرستان مهر تقدیر و مهندس محمد تقی فریدون نژاد به عنوان مدیر جدید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان مهر معرفی شد.

منبع:مهرستان

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام فروردین ۱۳۹۱ساعت 11:40  توسط سپهر  | 
در صورت پیگیری نمایندگان لارستان و هرمزگان؛

راه ارتباطی لارستان به مشهد مقدس حدود400 کیلومتر کاهش می یابد

 در صورتی که آسفالت جاده ی درز و سایبان تکمیل شود و 20 کیلومتر از جاده ی واقع در حوزه استحفاظی هرمزگان نیز آسفالت شود مسیر جدید و مقرون به صرفه تری برای دسترسی به شرق کشور ایجاد می شود.

 در حال حاضر سفر از لارستان به مشهد مقدس از سه مسیر امکان پذیر است. اولین مسیر راه ارتباطی لار- شیراز – یزد- مشهد به طول 1805کیلومتر است. مسیر دوم راه لار- شیراز -تهران- سمنان – مشهد است که به راه کویری مشهور است و طول این مسیر 2265 کیلومتر می باشد و راه سوم راه ارتباطی لار – شیراز – تهران – ساری – مشهد است که به راه شمال معروف و طول آن 2826 کیلومتر است.

 راه جدیدی که مد نظر است و می تواند منطقه لارستان بزرگ را متحول سازد راه ارتباطی لار – درز و سایبان – ایستگاه راه آهن زاد محمود – حاجی آباد – سیرجان – کرمان – مشهد است. طول این مسیر 1359 کیلومتر است . این راه ارتباطی قبل از دوره صفویه جزء راه های اصلی لارستان بوده و به مرور زمان از بین رفته است در صورتی که این مسیر راه اندازی شود چند امتیاز  مثل پیشرفت منطقه محروم درز وسایبان، دسترسی راحت تر مردم منطقه به ایستگاه راه آهن، ارتباط منطقه لارستان با شرق کشور و مهمتراز همه نزدیک شدن حد اقل 400 کیلومتر راه ارتباطی لارستان به مشهد مقدس است.

در حال حاضر در حوزه استحفاظی اداره کل راه و شهر سازی لارستان مسیر آسفالته  وجود دارد.  حدود 20 کیلومتر این مسیر در حوزه اداره کل راه وشهرسازی استان هرمزگان خاکی است. در دیداری که فدائی مدیر کل راه وشهرسازی لارستان به همراه معاونان خود و اعضای تشکل لارستان بیدار از منطقه مورد نظر داشت قول داد حدود پنج کیلومتر یعنی قبل از ایستگاه راه آهن زاد محمود تا خود ایستگاه راه آهن را آسفالت نماید ولی مابقی آن یعنی از ایستگاه زادمحمود تا اتوبان هرمزگان -سیرجان -دوراهی حاجی آباد خاکی است و لازم است نماینده آینده ی لار، خنج و گراش در مجلس- دکتر جمشید جعفرپور- با رایزنی با نمایندگان هرمزگان برای تامین بودجه مورد نظر جهت آسفالت مسیر و ارتباط لارستان به شرق کشور ونزدیکتر شدن مسیر لار به مشهد مقدس تلاس کند .

در مسیر لار به زرین دشت (بعد دهکویه به سمت زرین دشت) هم مسیر مذکور در حوزه اداره کل راه وشهر سازی لارستان آسفالت شده ولی حدود 20 کیلومتر در حوزه اداره راه وشهر سازی زرین دشت باقی مانده که در صورت به بهره برداری رسیدن این پروژه مسیر زرین دشت به لار حدود 70کیلومتر کوتاهتر و باعث ارتباط بیشتر بین این دو منطقه می شود.

منبع:صحبت نو لارستان

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 18:23  توسط سپهر  | 

راه ارتباطی لارستان به ایستگاه راه آهن زاد محمود تکمیل می شود

فدائی مدیرکل راه وشهرسازی لارستان:

راه ارتباطی لارستان به ایستگاه راه آهن زاد محمود تکمیل می شود

 عصر یک شنبه 27 فروردین ماه 1391 حسین فدائی مدیر کل راه و شهرسازی لارستان بازدید شش ساعته ای از منطقه محروم درز وسایبان داشت.

در این دیدار که مویدی مدیر فنی و اجرائی اداره کل، طالبی معاونت اداره کل و رییس اداره راه وشهر سازی لار و خبرنگار صحبت نو حضور داشتند از منطقه درز وسایبان و پروژه های راه روستایی در حال ساخت و در ادامه از ایستگاه راه آهن زاد محمود بازدید به عمل آمد.

مدیر کل راه وشهر سازی لارستان در گفتگوی کوتاه با خبرنگار صحبت نو ضمن مثبت ارز یابی کردن این بازدید گفت: به دلیل اینکه عمر زیادی از آسفالت های این منطقه گذشته است قسمت هایی از مسیر نیاز به روکش آسفالت دارد که با هماهنگی های انجام شده به زودی لکه گیری و در آینده روکش آسفالت در مناطقی که آسفالت آن فرسوده است انجام خواهد شد.

 وی در ادامه در خصوص کمبود علائم در مسیر گفت: با هماهنگی هایی که با حوزه راهداری انجام شده این مشکل را بر طرف می کنیم فدائی در ادامه اشاره ای به ایستگاه زاد محمود داشت و عنوان نمود از پنج کیلو مترقبل از ایستگاه راه آهن زاد محمود تا خود ایستگاه متعلق به استان هرمزگان است ولی ما امیدواریم بتوانیم اعتبار مورد نیاز آن را تامین کنیم و خودمان از طریق اداره کل راه و شهرسازی لارستان این مسیر را آسفالت نماییم تا مردم لارستان دسترسی آسانتری برای رسیدن به ایستگاه راه آهن داشته باشند.

منبع:صحبت نو لارستان


برچسب‌ها: اداره کل راه و شهرسازی لارستان
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۹۱ساعت 18:15  توسط سپهر  | 
دکترحدادعادل:من به هوش،انتخاب و درایت لارستانی ها درانتخابات مجلس نهم آفرین میگویم
دکترحدادعادل:من به هوش،انتخاب و درایت لارستانی ها درانتخابات مجلس نهم آفرین میگویم
 
در حاشیه جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی دکتر حدادعادل و دکتر جمشید جعفرپور با هم دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار دکتر حدادعادل خطاب به منتخب لارستان(مرکزی: لار خنج و گراش) اظهار داشت: من انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه لار ، خنج و گراش را تعقیب می کردم و صحنه به گونه ای بود که در یک سمت کاندیداهایی با سابقه نمایندگی یا نامزدی و آمادگی از قبل؛ حضور داشتند و در یک سمت فردی قرار داشت که علیرغم داشتن شایستگی ، اما به دلیل عدم تدارک ازقبل و حضور طولانی مدت در مرکز، برای عموم شناخته شده نبود.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: من نگران نتیجه انتخابات در لارستان بودم وزمانی که نتیجه را با آن رای قاطع ازتلویزیون شنیدم به هوش وانتخاب ودرایت لارستانی ها آفرین گفتم.

گفتنی است در این دیدار دکتر جعفرپور با تشکر از لطف دکتر حدادعادل اظهار داشت قطعاً این نظر حضرتعالی و سایر بزرگان کشور و همچنین آرا مردم لارستان ،خنج و گراش کار را برای من دشوار خواهد کرد.

وی در این دیدار از دکتر حدادعادل دعوت کرد تا به لارستان عزیمت نموده و از نزدیک با مردم باصفای لارستان و روحانیت عظیم الشأن دیدار نمایند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی هم ابرازامیدواری کرد در فرصتی مناسب درجمع مردم لارستان حضور یافته و از نزدیک با این دیار قدیمی و روحانیون بزرگوار این خطه دیدار نمایند.
منبع:لادستان

برچسب‌ها: نماینده لارخنج وگراش
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۹۱ساعت 17:51  توسط سپهر  | 

پخش زنده برنامه صبح دلگشا ویژه شهرداری لار / فردا 30/7صبح

در راستای تحقق شعار سال 1391 تحت عنوان تولیدملی،حمایت از کارو سرمایه ایرانی، صدا و سیمای شبکه فارس اقدام به برگزاری برنامه پخش زنده صبح دلگشا ویژه ی شهرداری های استاننموده است.
 
 به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، برنامه ویژه ی شهرداری لار در روز دوشنبه 28 فروردین ماه با حضور شهردار لار در شبکه فارس پخش می شود. از علاقه مندان جهت مشاهده این برنامه که مربوط به عملکرد شهرداری لار است ،دعوت به عمل می آید. گفتنی است شهروندان لاری جهت ارائه هرگونه مطالب به برنامه صبح دلگشا با شماره پیامک 300007117 ارتباط برقرار نمایند ./
منبع:صحبت نو لارستان
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۹۱ساعت 17:30  توسط سپهر  | 

بازدید سر زده فرماندار بستک از ادارات جناح

فرماندار شهرستان بستک به صورت سر زده از ادارات بخش جناح بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بستک، در راستای رسیدگی به امور و مسائل و مشکلات مردم در نهادها و دستگاههای دولتی، جواد قناعتی به صورت سرزده از ادارات بخش جناح بازدید و با مسائل و مشکلات مراجعین و نحوه پاسخگویی مسئولین به مردم آشنا و آنان را به تکریم مراجعان ، نظم و انضباط اداری و وجدان کاری در سال جدید توصیه نمود.

 فرماندار شهرستان بستک اظهار داشت: اکنون که فرصت خدمت صادقانه به خلق برای شما فراهم شده است شما نیز باید با استعانت از درگاه الهی ، فرصت را غنیمت شمرده و در جهت خدمت به آحاد مختلف مردم که همواره پشتیبان نظام بوده اند گام بردارید. وی ادامه داد: مسئولیت در نظام اسلامی باید عرصه و تجلی بندگی خدا و خدمت به مردم باشد و همچنین بقا و تداوم هر نظام از جمله نظام جمهوری اسلامی به اعتماد مردم و حمایت مردمی نیازمند است که رسیدن به این هدف جز با خدمت رسانی صادقانه، خالصانه و بی منت مسوولان و کارگزاران نظام به مردم حاصل نمی شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان بستک با اشاره به شعار سال 91 ، دستاورد توجه و عمل به پیام نوروزی مقام معظم رهبری در توسعه تولید ملی و حمایت از كار و سرمایه ایرانی را، كاهش تورم، گسترش اشتغال، افزایش تولید و بهبود وضعیت هرچه بیشتر در حوزه های مختلف عمرانی و اقتصادی عنوان کرد. قناعتی حركت در این مسیر را نشان از بالندگی ایران اسلامی دانست و افزود: حرکت در این مسیر می تواند با پررونق كردن هر چه بیشتر اقتصاد داخلی،‌ تحریم های دشمنان را بی اثرتر كند. وی بر وحدت، وفاق، همگرایی، انسجام، کار و تلاش و اهتمام مجدانه و استفاده از همه ظرفیت‌ها در شهرستان تأکید کرد و بیان داشت: همه هدف ما باید برای رضای خدا و جلب رضایت مردم در شهرستان باشد. قناعتی در این روز از بخش‌های مختلف ادارات جناح بازدید و در گفتگو با کارکنان قسمت‌های مختلف از تلاش‌های آنها تقدیر کرد. وی همچنین ضمن بازدید از واحدهای مختلف این ادارات با مراجعه کنندگان گفتگو و از نقطه نظرات آنان پیرامون عملکرد دستگاه مربوطه مطلع شد. لازم به ذکر است سه اداراه نیز به علت عدم رعایت قوانین مورد تذکر فرماندار شهرستان بستک قرار گرفتند.

منبع:صحبت نو لارستان

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۹۱ساعت 15:24  توسط سپهر  | 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهر ،در این دیدار فرماندار شهرستان مهر به ارائه گزارشی از عملکرد فرمانداری شهرستان مهر در طول سال جهاد اقتصادی پرداخته و افزود: مجموعه فرمانداری و بخشداری های تابعه با پیروی از فرامین و رهنمودهای مقام معظم رهبری انجام وظیفه نمودند وخوشبختانه توانستیم در 12 اسفند 1390 علیرغم تمام تبلیغات منفی یک انتخابات سالم و پرشور و بی سابقه در سطح شهرستان مهر برگزار نمائیم که مورد رضایتمندی تمام مردم این شهرستان واقع گردید.
 فرماندار مهر هویت بخشی به شهرستان مهر، ارتباط با مدیران کل، ارتباط مستمر با خبرگزاری ها، رسانه ها و انجام مصاحبه و ارائه گزارش عملکرد و اعتبارات و ... را در راستای اطلاع رسانی بهنگام به شهروندان از دیگر اقدامات انجام شده خواند.
فرماندار مهر در ادامه استقرار ادارات و تبدیل وضعیت آنان از نمایندگی به ادارات مستقل را از دیگر اقدامات فرمانداری در سال 90 دانست.
نماینده عالی دولت در شهرستان مهر در پایان افزود: ایجاد روحیه تفاهم و همدلی در شهرستان مهر در راستای خدمت رسانی مطلوب به شهروندان در سال جدید وظیفه همه مسئولان و خادمان می باشد.
سپس ائمه جمعه اهل تشییع و تسنن گله دار هر یک به بیان دیدگاههای خود پرداخته و با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با نام سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی از فرماندار شهرستان مهر خواستند برنامه های خود را بگونه ای ترسیم نمایند که بتواند زمینه تولید و اشتغال در شهرستان بهمراه داشته باشد.
در ادامه ائمه جمعه اهل تسنن و تشییع گله دار، مقام معظم رهبری را نعمت عظیم الهی دانستند که خداوند متعال عنایت فرموده تا امانت ولایت به اهلش سپرده شود.
حجت السلام خادم و شیخ مصطفی نوری تصمیم معظم له در نامگذاری سال ها را نشان از آینده بینی و بصیرت ایشان دانستند به طوری که سال 1390 قبل از شروع تحریم ها و تهدیدهای اقتصادی نام سال جهاد اقتصادی را نهاده بودند و خواستار حرکتی جهادگونه بودند، امسال نیز با ادامه آن حرکت، سال 1391 را سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نام گذاری نموده اند و وظیفه همه مسئولین است که در جهت تحقق این شعار گام بردارند

منبع:مهرستان

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۹۱ساعت 13:40  توسط سپهر  | 
سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی لارستان:
تنها 8 کتابخانه عمومی در لارستان وجود دارد

خبرگزاری فارس: سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی لارستان گفت: در این شهرستان تنها هشت کتابخانه عمومی وجود دارد که از این تعداد دو کتابخانه در شهر لار است. 

به گزارش خبرگزاری فارس از لارستان، محمد معتمدیان صبح امروز در جلسه اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی لارستان اظهار داشت: در منطقه لارستان بزرگ هشت کتابخانه عمومی فعال وجود دارد که دو کتابخانه آن در شهر لار فعالیت دارند.

معتمدیان اضافه کرد: مردم باید از این امکانات گران‌بها نهایت استفاده را ببرند و شهرداران شهرهای مختلف لارستان نیز که متعهد به پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری به کتابخانه‌ها شده‌اند به وظیفه خود عمل کنند.

در ادامه این جلسه معاون استاندار و فرماندار فرمانداری ویژه لارستان گفت: تمام مردم باید بسیج شوند تا فرهنگ کتابخوانی ترویج یابد.

علی محمد امیری با تقدیر از کتابداران، اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی و شهرداران شهرستان  لار افزود: بالا بردن آگاهی‌های عمومی از طریق مطالعه کتاب نوعی مبارزه با فرهنگ مبتذل غرب است.

به گزارش فارس، این جلسه با تاکید بر برگزاری جلسات با حضور نمایندگان فرهنگی، دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش و حوزه علمیه به پایان رسید.

در شهرستانهای لار، خنج و گراش و در شهرهای لار، اوز، گراش، خنج، بیرم، جویم و بنارویه کتابخانه عمومی فعال وجود دارد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۹۱ساعت 13:28  توسط سپهر  | 
رئیس اداره آموزش‌وپرورش منطقه اوز لارستان خبر داد
هنرستان اوز پیشتاز مسابقات علمی و عملی

خبرگزاری فارس: رئیس اداره آموزش‌وپرورش منطقه اوز گفت: هنرستان فنی پسران شهر اوز همچنان پیشتاز مسابقات عملی و علمی هنرستان‌های کشور است. 

به گزارش خبرگزاری فارس از اوز، بهرام زمانی صبح امروز در همایش تحقیق و پژوهش کارشناسان ارشد آموزش‌وپرورش اوز اظهار داشت: هنرجویان این واحد فنی تا کنون دو بار مقام نخست و یک بار نیز مقام سوم کشوری را کسب کرده‌اند.

وی با اشاره به توانمندی‌های هنرجویان و استعدادیابی توسط عوامل اجرایی این هنرستان گفت: راهیابی هنرجویان هنرستان رافعی اوز به مسابقات رشته برق هنرستان‌های کشور می‌تواند الگوی ارزشمندی برای سایر دانش‌آموزان منطقه محروم اوز باشد.

زمانی، از هنرآموزان هنرستان‌ها و دبیران دبیرستان‌ها درخواست کرد تحقیق و پژوهش را سرلوحه کار خود قرار داده تا از این طریق به اهداف عالیه نظام آموزشی کشورمان نائل شویم.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش اوز افزود: امسال مهدی نوروزی و محمد ظریف از هنرجویان هنرستان رافعی به مرحله کشوری راه یافته‌اند.

به گزارش فارس، هنرستان فنی رافعی اوز در سال 1366 تاسیس و هم‌اکنون دارای 203 هنرجو در رشته‌های برق، کامپیوتر و ساختمان بوده که به صورت شبانه‌روزی اداره می‌شود و بسیاری از مدیران فعلی منطقه فارغ‌التحصیل این واحد آموزشی هستند. هنرستان رافعی در استان فارس پیشتاز در ارتقای کیفیت آموزشی بوده است.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم فروردین ۱۳۹۱ساعت 11:27  توسط سپهر  | 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد، کتابهای: 1- تعلیم و تربیت اسلامی و 2- مقدمه ای بر روشهای تحقیق در فلسفه(با تأکید بر فلسفه تعلیم و تربیت) وارد بازار شد که خلاصه ای از محتوای این کتابها به شرح ذیل می باشد:

1- کتاب تعلیم و تربیت اسلامی: این کتاب به سه بخش تقسیم شده است: بخش اول به بررسی معنا و مفهوم تعلیم و تربیت اسلامی می پردازد. در این بخش سعی شده است دیدگاههای مختلف در زمینه معنا و مفهوم تعلیم و تربیت اسلامی مورد بررسی قرار گیرد. بخش دوم به بررسی تعلیم و تربیت در سیره و سخنان امام جعفر صادق (ع) پرداخته و دیدگاهها و نظرات ایشان مورد بررسی قرار می گیرد. بخش سوم کتاب نیز به بررسی دیدگاههای دانشمندان مسلمان پیرامون تعلیم و تربیت اختصاص دارد.

2- کتاب مقدمه ای بر روشهای تحقیق در فلسفه (با تأکید بر فلسفه تعلیم و تربیت): کتاب حاضر به سه بخش تقسیم شده است: بخش اول به تعریف و توصیف فلسفه، تربیت و فلسفه تربیت می پردازد که مقدمه ورود به بحث اصلی است. در بخش دوم به موضوع روش، تحقیق و روش تحقیق در فلسفه پرداخته می شود و نهایتاً در بخش سوم روشهای تحقیق در فلسفه مورد بررسی قرار می گیرد.

این کتاب با همکاری آقای دکتر سیدرضا بلاغت نوشته شده است. ضمناً این کتابها از طریق دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد به چاپ رسیده و علاقمندان می توانند از طریق کتابخانه دانشگاه، این کتابها را دریافت نمایند.

علاقمندان می توانند کتابهای دکتر سیداحمد هاشمی عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد را از کتابخانه این دانشگاه تهیه نمایند.

منبع:مهرستان


برچسب‌ها: آموزش عالی در لارستان بزرگ فارس جنوبی
+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم فروردین ۱۳۹۱ساعت 11:20  توسط سپهر  | 

به گزارش مُهرستان و به نقل از  روابط عمومی شرکت کارخانجات سیمان لامرد در ادامه تحقق وعده سهامداران و مدیران کارخانه در جهت عرضه روزانه 4000 تن سیمان لامرد به بازار ،  اینبار خط دوم بارگیرخانه کارخانه در نخستین روزهای سال جاری بدست مهندسین داخلی کارخانه به بهره برداری رسید .

روتاری پکر (دستگاه پر کننده سیمان )مربوط به خط دوم بارگیرخانه از کمپانی هاور اند بوکر آلمان بوده و قابلیت پر نمودن هشت کیسه همزمان را دارا می باشد .

شایان ذکر است که با راه اندازی خط دوم بارگیرخانه (سیمان پاکتی )کارخانه سیمان لامرد قادر خواهد بود ساعتی 4800 کیسه 50 کیلوئی سیمان را پر و به بازار مصرف عرضه نماید .


برچسب‌ها: صنایع و معادن لارستان بزرگ فارس جنوبی
+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم فروردین ۱۳۹۱ساعت 11:19  توسط سپهر  | 
با درخواست نماینده منتخب و اعلام موافقت دکتر ضرغامی صورت میگیرد؛
گیرنده دیجیتال در شهرستان های خنج و گراش راه اندازی خواهد شد
گیرنده دیجیتال در شهرستان های خنج و گراش راه اندازی خواهد شد
 
با پیگیری های به عمل آمده توسط دکتر جمشید جعفرپور ، نماینده منتخب نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ، دکتر عزت اله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما در دستوری به معاون صدا و سیما تأکید کرد که برای شهرستان های حوزه انتخابیه لار ، خنج و گراش ، گیرنده دیجیتالی صدا و سیما با پوشش مناسب راه اندازی گردد .

لازم به ذکر است پیش از این گیرنده دیجیتال شهرستان لار با تأمین هزینه لازم راه اندازی شده بود و با صدور دستور رئیس سازمان صدا و سیما به زودی شاهد راه اندازی این سیستم در سطح شهرستانهای خنج و گراش نیز خواهیم بود.

در حال حاضر برنامه های ۱۷ شبکه تلویزیونی و ۱۰ شبکه رادیویی بر روی سرویس دیجیتال پخش می گردد و تنها مراکز استانها و شهرهای محدودی در کشور از دریافت صدا و تصویر شبکه های رادیویی و تلویزیونی با کیفیت دیجیتال برخوردارند.

برچسب‌ها: نماینده لارخنج وگراش
+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم فروردین ۱۳۹۱ساعت 18:2  توسط سپهر  | 

Galehdar News

دکتر خادم : گله داری اصالت دارد؛ شهرستانی حق گله دار است

حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد رضا خادم امام جمعه محترم گله دار در خطبه های جمعه ی این هفته ی خود با ذکر موضوع انصاف و احترام به دیگران و مسائل منطقه ای به خصوص مسئله ی سوریه و سفر کوفی عنان به ایران، با گذر از این موضوعات به بحث مهم شهرستانی گله دار اشاره کردند.

 

 

به گزارش گله دار نیوز دکتر خادم در خطبه ی دوم خود به مشکلات اصلی گله دار اشاره کردند و فرمودند : گله داری اصیل است و گله دار اصالت دارد؛ خیلی ها از این خصوصیت گله داری ها سوءاستفاده می کنند. بنده اصالت گله دار را در 3 موضوع اثبات می کنم:

اولین موضوع در این زمینه، مسأله ی تاریخ و تمدن گله دار می باشد. تاریخی باشکوه که به پیش از اسلام می رسد،هیچکس در تاریخ منطقه گله دار و خود شهر گله دار شکی ندارد. تاریخ باشکوه گله دار در جنوب ایران زبانزد است و در مورد لارستان امروزی باید گفت که خیلی ها لار را به واسطه ی گله دار می شناختند و همه این جمله را در مورد لار می گفتند : « لارِ گله دار» (۱) .به نظر شما معنی این چیست؟

گله دار با آثارهای تاریخی و بزرگان و عالمان و دانشمندان زیادی که داشته، مهر تأییدی بر اصالت خود زده است.

اما موضوع دوم: مردم اجتماعی و متحد گله دار با وحدت بین مردمان شیعه و سنی خود در طول تاریخ و امروزه نشان داده اند که هیچ چیز جلوی اتحاد آن ها را نمی گیرد و هیچ کس نمی تواند این اتحاد را نابود کند. چهارتا وهابی بی سواد هیچ خدشه ای در اتحاد مردم نمی توانند وارد کنند. وحدت مردم گله دار مثال زدنی است.

ایشان در ادامه ی صحبت های خود به دیدار هفته ی قبل خود و امام جمعه ی اهل تسنن گله دار با فرماندار محترم شهرستان اشاره کردند و گفتند : خیلی ها به دنبال سوءاستفاده از این مسئله هستند، گله داری با وحدت بین مردمان شیعه و سنی در حال پیشرفت است.

در ادامه به موضوع سوم پرداخت و اظهار داشتند: شهر بزرگ و پرجمعیت گله دار طبق گزارش های جدید  70 درصد مالیات شهرستان را پرداخت می کند. معنی این گزارش چیست؟ شهر بزرگ و پرجمعیت گله دار با بزرگی و اصالت خود هنوز شهرستان نشده است. اگر قانون اجازه دهد، اولین مسئله ای که باید دنبال شود موضوع شهرستان شدن گله دار می باشد و بنده این مسئله را دنبال می کنم و مسئولین باید به دنبال حق مردم گله دار باشند و گله دار باید شهرستان شود.

 

دکتر محمد رضا خادم در ادامه به چند موضوع اصلی گله دار پرداخت. اولین موضوع بعد از شهرستان شدن گله دار،مسئله ی شهرک صنعتی بود. ایشان در این مورد گفتند: خیلی از سرمایه داران برای ساخت کارخانه های تولیدی مراجعه می کنند و نیازمند مکانی برای سرمایه گزاری هستند که ما این مکان را نداریم و مسئولین باید به موضوع شهرک صنعتی گله دار توجه ویژه ای داشته باشند.

از دیگر موضوعات مهم ،مسئله ی راه گله دار به عسلویه بود.دکتر خادم با اشاره به آن اظهار داشت: نقشه ی راه گله دار به عسلویه توسط مهندسین طراحی شده و با سفر این هفته ی خود به تهران،نزد وزیر محترم نفت جناب آقای رستم قاسمی مطرح می نماییم که نزدیکترین شهر استان فارس به خلیج فارس و منطقه ی ویژه عسلویه باید با راهی که توسط مهندسین طراحی شده ساخته شود تا بسیاری از مشکلات مردم رفع شود.

همچنین در ادامه به دیدار دکتر سید موسی موسوی نماینده ی منتخب مردم از درمانگاه گله دار فرمودند که این درمانگاه نیاز ویژه ای به آزمایشگاه پیشرفته دارد تا مردم منطقه برای انجام کارهای خود راه زیادی را تا شهرهای دیگر طی نکنند.

 

امام جمعه گله دار در پایان صحبت های خود به مشکل راه گله دار- دارالمیزان و ساخت حوزه دینی برادران گله دار اشاره کردند و در مورد حوزه گله دار گفتند که انشاءالله به زودی ساخت و ساز این مکان آغاز می شود./ ستار محمودی

منبع:گله دار نیوز

سپهر:(۱):

لار و گله دار میگفته اند

+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم فروردین ۱۳۹۱ساعت 16:16  توسط سپهر  | 

به گزارش گله دار نیوز كتابخانه عمومي گله دار  بزرگترین و قدیمی ترین کتابخانه عمومی شهر از مشكلات امنيتي زيادي به دليل عدم وجود حصاركشي مناسب رنج مي برد كه بعد از ۱۵ سال از ساخت  مشکل حفاظتی آن بررسی و حل شد.

 

 سید مجتبی علوی مسئول کتابخانه عمومي گله دار با بيان اين موضوع گفت: با همکاری معاونت محترم فرمانداری آقای محمود طاهر زاده٬ امام جمعه محترم بخش گله دار حضرت حجت الاسلام والمسلمين حاج آقا دكتر خادم ٬شهردار محترم آقای مرتضی رهنما٬بخشدار محترم آقای اسدالله برومند و جناب آقای حاج محمد محمودی مشکل چندین ساله کتابخانه غدیر گله دار حل شد.

علوي در ادامه افزودند : با توجه به نبود فضاسازي و حصاركشي  مناسب در این چند سال ساختمان كتابخانه عمومي امنيت بسیار ضعیفي  داشت كه خوشبختانه  با پیگیری های مدام و همکاری مسئولین به نتیجه رسید و اکنون با تامين اعتبار صورت گرفته  در حال ساخت و ساز دیوار و محوطه سازی کتابخانه هستيم.

مسئول کتابخانه عمومي گله دار گفت: ضمن تشكر و قدرداني از همكاري مسئولين امیدواریم که همیشه شاهد فعالیت های خوب مسئولین محترم گله دار باشیم./ستار محمودی

منبع:گله دار نیوز

+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم فروردین ۱۳۹۱ساعت 16:7  توسط سپهر  | 

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لامرد، حجت‌الاسلام سیدعلی‌اصغر هاشمی‌شهیدی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی لامرد در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان لامرد در سال جدید، طی سخنانی با بیان اینکه مسئله توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه ما به صورت عملی به طور کامل حضور داشته و دارد امّا در ابعاد مختلفی نیازمند کار بیشتر است، اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی طی جلسات متعددی که برگزار کرده به بررسی معضلات و مهندسی فرهنگی در حوزه‌های مختلف پرداخته است.

وی اضافه کرد: مسائلی که در این شورا همیشه دنبال شده است در مورد نهادینه کردن فرهنگی در جامعه بوده که با مردم و اعتقادات اسلامی و انقلابی ما سازگاری داشته است.

شهیدی ابراز داشت: در مورد شورای توسعه فرهنگ قرآنی، جمع خوبی گرد آمده‌ایم تا شاهد برگزاری جلسات مستمر و ایجاد مصوبه‌ها و ارائه راهکارهای مناسب در این مورد شویم و بیش از گذشته شاهد گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه باشیم.

در ادامه این مراسم محمود صفری فرماندار لامرد نیز در سخنان کوتاهی ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه، اظهار داشت: بنده به عنوان نماینده سیاسی دولت در این شهرستان متعهد می‌شوم هر کاری که در حوزه ترویج مفاهیم قرآنی در سطح منطقه بر عهده اینجانب گذاشته شود، با کمال میل و تعهد آن را انجام دهم. وی اضافه کرد: تمام ادارات با تمام امکانات در این مسیر چه به لحاظ سخت‌افزاری و چه نرم‌افزاری، بسیج می‌شوند. این مسئول ادامه داد: در مورد ترویج مفاهیم قرآنی باید این نکته را عرض کنم که تلاش‌های خوبی در این شهرستان صورت گرفته اما هنوز جای کار دارد و باید این تلاش‌ها افزایش یابد.

صفری در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به اهمیت موضوع خواستار حضور روسای ادارات به عنوان اعضای شورای توسعه فرهنگ قرآنی شد تا با جدیت و همت بیشتری مباحث و مصوبات شورا دنبال شود.

وی همچنین قول داد در مورد راه‌اندازی پژوهشکده قرآن و اهل بیت نیز فضای فیزیکی مناسب به همراه تجهیزات لازم برای این امر مهیا شود.

در بخش دیگری از این جلسه، محمد هنرپیشه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لامرد و دبیر شورای فرهنگ عمومی و توسعه فرهنگ قرآنی نیز در سخنانی فرا رسیدن ایام شهادت حضرت زهرا (س) را تسلیت گفت و با بیان اینکه این شورا در کمترین زمان نسبت به ابلاغ آن تشکیل شده است، ابراز داشت: دو محور در دستور کار قرار گرفته است که در مرتبه نخست تشکیل کمیته ترویج فرهنگ قرآنی و سپس ارائه راهکارها و راهبردهای کمیته است.

وی در مورد اعضای این کمیته گفت: امام جمعه به عنوان رئیس این کمیته، فرماندار به عنوان نایب رئیس، مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دبیر کمیته و روسای ادارات آموزش و پرورش، اوقاف و امور خیریه، تبلیغات اسلامی، حوزه علمیه، نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، نماینده صدا و سیما و نماینده تشکل‌های قرآنی به عنوان اعضای این کمیته فعالیت می‌کنند.

هنرپیشه در ادامه سخنان خود به ارائه چند راهکار در مورد پیشبرد اهداف کمیته ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی پرداخت و گفت: در سال‌های گذشته فعالیت‌های خوبی از سوی موسسه قرآنی مکتب‌القرآن شکل گرفته اما با توجه به لزوم فعالیت بیشتر و حضور سازماندهی شده، نیاز است موسسات قرآنی بیشتری در این مورد در شهرستان راه‌اندازی شود تا با افزایش فعالیت این موسسات بتوان اعتبارات بیشتری را وارد شهرستان کرد.

وی در این مورد پیشنهاد کرد در هر بخش شهرستان حداقل یک موسسه مشغول به فعالیت باشد.

این مسئول همچنین اضافه کرد: لزوم راه‌اندازی پژوهشکده قرآن و عترت بیش از گذشته در دستور کار قرار گیرد تا با مساعدت فرماندار شاهد راه‌اندازی هر چه سریع‌تر این امر باشیم.

همراهی کانون‌های فرهنگی مساجد به عنوان اهرم‌ها و پشتوانه این کمیته و برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت توسط موسسات قرآنی در نقاط مختلف این شهرستان از دیگر پیشنهادات دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی بود.

پیگیری پژوهشکده قرآن و اهل بیت در لامرد با همکاری فرمانداری شهرستان، تشکیل جلسات منظم شورا در هر ماه، پیگیری تصویب حداقل یک موسسه شاخص در سه بخش مرکزی، اشکنان و علامرودشت از مصوبات این جلسه شورا بود.

منبع:مهرستان

+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم فروردین ۱۳۹۱ساعت 15:21  توسط سپهر  | 
ره‌آورد سفر چهارم کابینه به هرمزگان
فرمانداری میناب ویژه شد/ اختصاص 1.5 میلیارد دلار برای احداث سه نیروگاه برق

خبرگزاری فارس: ‌ره‌آوردهای دور چهارم سفر هیئت دولت برای مردم هرمزگان توسط معاون اول رئیس جمهور تشریح شد.

خبرگزاری فارس: فرمانداری میناب ویژه شد/ اختصاص 1.5 میلیارد دلار برای احداث سه نیروگاه برق

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور شامگاه پنجشنبه و پس از برگزاری دو نشست‌ شورای عالی اشتغال و نشت هیئت دولت در استانداری هرمزگان در بین خبرنگاران ‌حاضر و به تشریح بخشی از مهمترین مصوبات دولت برای توسعه این استان پرداخت.

وی در ادامه گفت: دور چهارم سفر به هرمزگان در بهترین زمان ممکن انجام شد و چون بودجه‌ها هنوز دست نخورده دولت می‌تواند با امکانات بیشتری مردم را همراهی کند.

این مسئول ضمن سپاسگزاری از اقشار مختلف مردم به دلیل "استقبال چشمگیر و بی‌نظیر" از رئیس جمهور و هیئت دولت اظهار داشت: در دو نشست شورای عالی اشتغال و جلسه هیئت دولت که پنجشنبه شب برگزار شد، طرح‌ها و پیشنهادات بسیار مهمی برای هرمزگان به تصویب رسید.

وی با اشاره 583 مصوبه سفرهای قبلی هیئت دولت به هرمزگان افزود: در مجموع 44 مصوبه از سفرهای پیشین اجرایی نشده بود که در این سفر درباره آنها تصمیم‌گیری شد.

به گفته معاون اول رئیس جمهور بخشی از مصوباتی که تحقق نیافته بودند به دلیل نداشتن مجوز مصوبه 215 بود که مقرر شد تا روز دوشنبه هفته آینده مجوز تمامی آنها به صورت یکجا صادر شود.

رحیمی همچنین اضافه کرد: از سال 84 تا پایان سال گذشته 8 هزار و 200 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای استان مصوب شده بود که 5 هزار میلیارد ریال آن تحقق یافته بود و دولت در این سفر مصوب کرد 3 هزار و 200 میلیارد ریال باقی‌مانده را امسال در اختیار استان قرار دهد.

وی ارزش مجموع مصوبات 583 مصوبه سفرهای قبلی به استان را 66 هزار و 800 میلیارد ریال اعلام کرد.

*تلاش‌های استاندار هرمزگان در حوزه‌ اشتغال ستودنی است

معاون اول رئیس جمهور در ادامه شورای عالی اشتغال هرمزگان را از موفق‌ترین استان‌های کشور و رده اول تا سوم کشور در ایجاد اشتغال معرفی و تصریح کرد: استاندار هرمزگان 50 درصد بیش از تعهدش ایجاد اشتغال کرده است که این موفقیت نتیجه تدبیر بسیار خوب مدیریت عالی استان است.

به گفته رحیمی هیئت دولت یکی از روان‌ترین جلسات شورای عالی اشتغال را در هرمزگان تجربه کرده است و مشکلات سایر استان‌ها در هرمزگان وجود نداشت که از این منظر نیز تدبیر استاندار قابل تقدیر و تشویق ویژه است.

*تصویب سند توسعه اشتغال هرمزگان

وی از تصویب سند اشتغال استان در نشست ‌شورای عالی اشتغال کشور خبر داد و یادآور شد: در این نشست 180 میلیارد ریال در راستای پرداخت سود تسهیلات طرح‌های اشتغال‌زا، 100 میلیارد ریال برای صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری‌های کوچک برای تامین کسری وثایق تسهیلات و 300 میلیارد ریال وجوه اداره شده برای تعاونی‌های فارغ التحصیلان و زنان سرپرست خانوار و 200 میلیارد ریال نیز برای خرید و ساخت 20 فروند کشتی صیادی اختصاص یافت.

به گفته رحیمی، 200 میلیارد ریال نیز در راستای طرح‌های پرورش ماهی و تبدیل و تکمیل کشاورزی و 500 میلیارد ریال نیز برای تسهیلات قرض‌الحسنه خوداشتغالی، خانگی و کوچک و 150 میلیارد ریال نیز در اختیار صندوق مهر امام رضا (ع) برای مشاغل خانگی و کوچک تصویب شد.

تسریع در تامین تسهیلات ارزی و ریالی طرح‌های آمایش صنعت و اختصاص باقیمانده تسهیلات از سال 84 تاکنون برای بنگاه‌های زودبازده به مبلغ 3 هزار میلیارد ریال برای طرح‌های صنعت و معدن در اختیار کار‌گروه اشتغال قرار می‌گیرد.

*تسریع در اجرای مصوبات سه دور گذشته سفر

رحیمی ادامه داد: در نشست هیئت دولت نیز پیگیری مصوبات معوق سفرهای قبل در دستور کار قرار گرفت و در این راستا تکمیل ساختمان و تجهیز گمرک مجتمع بندری شهید رجایی، احداث بیمارستان 32 تختخوابی سیریک، احداث و تجهیز بیمارستان 96 تختخوابی قشم مورد تصویب قرار گرفت.

وی ادامه داد: احداث پنج سالن ورزشی کارگران در شهرهای بندرلنگه، میناب، پارسیان، حاجی‌آباد و بستک  و تجهیز مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بشاگرد، خمیر، سیریک و بستک و کمک به ایجاد زیرساخت مراکز پرورش میگو و کشت گلخانه‌ای در مسیر سد شمیل از دیگر مصوبات نشست هیئت دولت بوده است.

*دولت موظف به ریشه‌کنی آفت جارووک جادوگر تا پایان سال شد/احداث خط لوله گاز ساحلی

به گفته وی تامین تسهیلات طرح جامع مقابله با جارووک جادوگر در سال جاری برای ریشه‌کن کردن این آفت و اختصاص 40 میلیارد ریال برای تکمیل پایانه مسافری بندرعباس و اجرای خط لوله گاز ساحلی از پارس جنوبی به هرمزگان و گاز‌رسانی به 9 شهر هرمزگان تا پایان این دولت و در نظر گرفتن 130 میلیارد ریال برای تامین آب 13 شهر و احداث سه سد مخزنی از دیگر مصوبات مهم نشست یاد شده بوده است.

رحیمی ادامه داد: در نظر گرفتن یک میلیارد و 500 میلیون دلار برای احداث سه نیروگاه سیکل ترکیبی به ظرفیت یک هزار و 200 مگاوات در راستای تامین برق صنایع بزرگ و اختصاص 240 میلیارد ریال به صدا و سیمای مرکز خلیج فارس برای توسعه و تکمیل و تجهیز و افزایش پوشش شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی نیز در نشست هیئت دولت به تصویب رسید.

معاون اول رئیس جمهور همچنین به مصوبات جدید این نشست نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با مصوبه هیئت دولت، فرمانداری میناب به فرمانداری ویژه ارتقا یافت که به این ترتیب فرماندار آن معاون استاندار خواهد بود و امکانات بیشتری نیز در اختیار این شهرستان قرار خواهد گرفت.

وی گفت: موظف شدن وزارت نیرو به تامین سریع آب و برق مسکن مهر و افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر در ابوموسی به میزان 300 میلیارد ریال و بومی محسوب شدن نیروهای کار مستقر در شعاع 100 کیلومتری عسلویه از دیگر مصوبات جدید مورد اشاره معاون اول رئیس جمهور بود.

رحیمی تصریح کرد: حتی اگر نیروهای غیر‌بومی حائز بهترین رتبه در آزمون‌های ورودی شوند در آینده جذب دستگاه‌های اجرایی و مجموعه‌های دولتی نخواهند شد و تمامی فرصت‌های شغلی در اختیار نیروهای بومی استان قرار خواهد گرفت.

*تفویض اختیار مجوز صید به استان

رحیمی گفت: تفویض صدور مجوز صید به شیلات استان و ‌در نظر گرفتن 8 هزار ردیف استخدامی به گونه‌ای که تمامی پست‌های اداری استان دارای نیرو شوند نیز در نشست پنجشنبه شب هیئت دولت در هرمزگان به تصویب رسید.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: در یکی دیگر از مصوبات کم سابقه در کشور 150 میلیارد ریال جهت استمهال وام‌های کشاورزی، 150میلیارد ریال برای عمران روستایی و 300 میلیارد ریال نیز برای عمران شهری در اختیار استاندار قرار می‌گیرد.

معاون اول رئیس جمهور در پایان ضمن تقدیر مجدد از استاندار هرمزگان و مردم این استان گفت: هیئت دولت مصوبات دیگری نیز در این سفر به هرمزگان داشته است که جزئیات آن در آینده توسط نماینده عالی دولت در استان تشریح می‌شود.


برچسب‌ها: سفر ریاست جمهوری به لارستان بزرگ
+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم فروردین ۱۳۹۱ساعت 11:0  توسط سپهر  |