اخبار لارستان بزرگ (شهرستانهای بستک،بندر لنگه،پارسیان،خنج،گراش،لار،لامرد،مهر)
جمشيد جعفر پور:

نبايد مثل نمايندگان قبلي پراكنده كاري كنيم

يكشنبه، 24 ارديبهشت ماه جلسه اي با حضور نماينده منتخب مردم لار، خنج و گراش و تعدادي از فعالان اجتماعي و فرهنگي اين حوزه انتخابيه در سالن اجتماعات فرهيختگان دانشگاه آزاد اسلامي لار برگزار شد.

به گزارش صحبت نو، جمشيد جعفر پور ضمن تقدير از حضور مسئولان و فعالان فرهنگي و اجتماعي شهرستانها و بخش هاي حوزه انتخابيه خود در اين جلسه گفت: توانمندي هاي منطقه لار، خنج و گراش بسيار زياد است اما از اين توانمندي ها تاكنون استفاده شايسته و مناسبي نشده است.

وي با تشبيه اين منطقه جغرافيايي به انباري پر از كالا اما به هم ريخته افزود: ما بايد اين انبار به هم ريخته را مرتب سازي و طبقه بندي كنيم. وي در ادامه گفت: براي انجام اين كار ما شش كارگروه را براي سامان دهي و مرتب سازي امكانات و شناسايي آسيبها راه اندازي كرده ايم كه هريك قرار است با تمام مناطق و بخش هاي اين حوزه انتخابيه ارتباطي تنگاتنگ و شايسته داشته باشند. 

 منتخب مردم لار، خنج و گراش در ادامه با انتقاد از عملكرد نمايندگان ادوار قبلي مجلس شوراي اسلامي در اين حوزه انتخابيه خاطرنشان كرد: آمده ايم تا از پراكنده كاري نمايندگان قبلي اجتناب كنيم و كارهاي خود را بر اساس سند چشم انداز 1404 و برنامه پنجم توسعه ساماندهي كنيم. جعفرپور در پايان سخنان خود با اشاره به اينكه حداقل در استان فارس هيچ نماينده اي مثل گروه كاري وي مشغول برنامه ريزي و مديريت امور نيست گفت: عليرغم اينكه تمام برنامه ها را در سكوت انجام مي دهيم اما شيوه كار ما در استان فارس صداي بلندي پيدا كرده است. اين جلسه با سخنان نديمي و فاطميان، مسئولان كارگروه هاي اجتماعي و فرهنگي نماينده منتخب ادامه يافت و پس از آن مسئولان يا نمايندگان بخش هاي بيرم، بنارويه، جويم، صحراي باغ و اوز در وقت كوتاهي كه داشتند به بيان مشكلات و مطالبات خود پرداختند. با پايان اين جلسه عمومي نيز نمايندگان شهرستانهاي خنج و گراش بطور خصوصي با نماينده مجلس آتي در محل دفتر رئيس دانشگاه آزاد اسلامي لار گفت و گو كردند.

منبع"صحبت نو لارستان


برچسب‌ها: نماینده لارخنج وگراش
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۱ساعت 11:29  توسط سپهر  | 
دکترحدادعادل:من به هوش،انتخاب و درایت لارستانی ها درانتخابات مجلس نهم آفرین میگویم
دکترحدادعادل:من به هوش،انتخاب و درایت لارستانی ها درانتخابات مجلس نهم آفرین میگویم
 
در حاشیه جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی دکتر حدادعادل و دکتر جمشید جعفرپور با هم دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار دکتر حدادعادل خطاب به منتخب لارستان(مرکزی: لار خنج و گراش) اظهار داشت: من انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه لار ، خنج و گراش را تعقیب می کردم و صحنه به گونه ای بود که در یک سمت کاندیداهایی با سابقه نمایندگی یا نامزدی و آمادگی از قبل؛ حضور داشتند و در یک سمت فردی قرار داشت که علیرغم داشتن شایستگی ، اما به دلیل عدم تدارک ازقبل و حضور طولانی مدت در مرکز، برای عموم شناخته شده نبود.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: من نگران نتیجه انتخابات در لارستان بودم وزمانی که نتیجه را با آن رای قاطع ازتلویزیون شنیدم به هوش وانتخاب ودرایت لارستانی ها آفرین گفتم.

گفتنی است در این دیدار دکتر جعفرپور با تشکر از لطف دکتر حدادعادل اظهار داشت قطعاً این نظر حضرتعالی و سایر بزرگان کشور و همچنین آرا مردم لارستان ،خنج و گراش کار را برای من دشوار خواهد کرد.

وی در این دیدار از دکتر حدادعادل دعوت کرد تا به لارستان عزیمت نموده و از نزدیک با مردم باصفای لارستان و روحانیت عظیم الشأن دیدار نمایند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی هم ابرازامیدواری کرد در فرصتی مناسب درجمع مردم لارستان حضور یافته و از نزدیک با این دیار قدیمی و روحانیون بزرگوار این خطه دیدار نمایند.
منبع:لادستان

برچسب‌ها: نماینده لارخنج وگراش
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۹۱ساعت 17:51  توسط سپهر  | 
دکتر جعفرپور با مردم و مسئولین و معتمیدن بخش ها و مناطق حوزه انتخابیه دیدار کرد
دکتر جعفرپور با مردم و مسئولین و معتمیدن بخش ها و مناطق حوزه انتخابیه دیدار کرد
 
جمشید جعفرپور روزهای پرکاری را می گذراند. او جمعه به بنارویه و جویم و اوز رفت و با معتمدین و بزرگان محلی و اعضای شورای اداری آن بخش ها دیدار و گفتگو کرد و امروز شنبه نیز به شهرستان خنج رفت و شامگاه شنبه نیز با معتمدین و مسئولان بخش مرکزی لار دیدار خواهند کرد.

در برنامه دیروز که از ساعات اولیه صبح آغاز شد، دکتر جعفرپور به محض پیاده شدن از هواپیما ،سوار خودرو شد تا بخشی از وعده های گذشته خود در سرکشی مداوم از بخش ها را عینیت بخشد.

وی در دیدار ابتدایی خود اول از همه به بنارویه رفت و با مسئولین و معتمدین  و مردم این منطقه دیدار داشت .
بعد از آن وی به دیدار با مردم و مسئولین منطقه جویم شتافت و در مسجدالنبی جویم با مردم دیدار کرد.
دکتر جعفرپور بعد از نماز مغرب و عشاء در جمع مردم اوز حضور یافت و پس از آن با مسئولین این منطقه دیدار کرد.

منتخب مردم  لار ، خنج و گراش در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی طبق برنامه ریزی های انجام شده امروز نیز به شهرستان خنج رفت و امشب نیز با معتمدین و بزرگان بخش مرکزی لارستان دیدار خواهد کرد.

نزدیکان دکتر جعفرپور هدف وی از این دیدارهای را جمع آوری اطلاعات و نیازهای مناطق مختلف بیان کرده اند.

همین گزارش می افزاید در این دیدارها دو برنامه محوری مد نظر قرار گرفته است . دیدار با مسئولین و معتمدین و شوراهای شهرها ، روستاها و بخش ها که در این دیدار ضمن تشریح نحوه برنامه ریزی های آینده ، اطلاعات مکتوب مناطق مختلف جمع آوری خواهد شد تا ضمن بررسی ، برای رفع نیازها و برنامه ها اولویت هایی در نظر گرفته شود .
همچنین دیگر برنامه نماینده منتخب مردم نیز،دیدارهای مردمی است.
منبع:لادستان

برچسب‌ها: نماینده لارخنج وگراش
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:42  توسط سپهر  | 

اداره کل راه و ترابری لارستان، اداره کل راه و شهرسازی لارستان شد

اداره کل راه و ترابری لارستان، اداره کل راه و شهرسازی لارستان شد

تابلو اداره کل راه و شهر سازی لارستان روز چهارشنبه 24 اسفند بر سر در اداره کل راه ترابری لارستان نصب شد.

به گزارش صحبت نو، با این تغییر نام، اداره مسکن و شهرسازی شهرستان لار تحت مدیریت اداره کل راه و شهرسازی لارستان قرار گرفت. بر اساس گزارش های رسیده، روند استقرار ساختار جدید اداره کل راه و شهرسازی لارستان همچنان در حال انجام است.


برچسب‌ها: اداره کل راه و شهرسازی لارستان
+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:44  توسط سپهر  | 

فهرست قطعي نامزدهاي جبهه پايداري انقلاب اسلامي اعلام گرديد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جبهه پایداری انقلاب اسلامی ؛ پیرو اعلام لیست نامزدهای مورد حمایت جبهه پایداری انقلاب اسلامی در کلیه استان های سراسر میهن اسلامی مان؛ پس از انجام رایزنی ها و بررسی ها ؛ نامزدهاي نهايي جبهه پايداري انقلاب اسلامي دراستان های کشور؛ جهت انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، به شورای مرکزی جبهه پايداري انقلاب اسلامی؛ معرفي شدند.

همانگونه که قبلا نیز بیان شد؛ انتخاب اين افراد جهت نامزدی مجلس شورای اسلامی بر اساس شاخصه هاي گفتمانی جبهه پايداري انقلاب اسلامي ( تعبد به اسلام، تعهد به آرمان هاي امام و انقلاب اسلامي، تبعیت از ولايت مطلقه فقيه و قانون اساسي، موضع گيري در مقابل جريان فتنه و جريان انحرافي ) صورت پذيرفته است.

در همین راستا ؛ فهرست قطعي نامزدهاي جبهه پايداري انقلاب اسلامي در استان فارس كه تاکنون به شورای مرکزی جبهه پايداري انقلاب اسلامی معرفي شده اند، به شرح ذیل اعلام می گردد:

 منبع:لادستان


برچسب‌ها: انتخابات
+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 17:0  توسط سپهر  | 

ابوالحسن فردوسی

 

منبع:گریشنا


برچسب‌ها: انتخابات
+ نوشته شده در  جمعه پنجم اسفند ۱۳۹۰ساعت 22:19  توسط سپهر  | 
گریشنا نوشت:

امیدهای حسنی کمرنگ شد

یک عضو دفتر علی‌اصغر حسنی می‌گوید همچنان منتظر نامه تایید صلاحیت وی هستند.

در حالی که سایت‌های لادستان و صحبت‌نو نوشته‌اند از میان تایید صلاحیت‌شدگان نشده‌های حوزه انتخابیه لار، خنج و گراش تنها نام سید شکرالله زندوی از سوی شورای نگهبان تایید شده است دفتر علی‌اصغر حسنی منتظر هستند تا نامه رسمی شورای نگهبان را دریافت کنند.

در تماس با شورای نگهبان اعلام شده است که به دلیل برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن هنوز نامه نتایج بررسی صلاحیت‌ها ارسال نشده است. با این تفاصیل هر چند امیدها به تایید صلاحیت حسنی کمرنگ شده است اما هوادران او منتظرند که طبق وعده‌ی داده شده سرانجام آخرین نماینده فعلی استان فارس نیز وارد رقابت برای دور بعدی مجلس شود.

خبر تکمیلی:

گفته می‌شود در آخرین ساعات روز شنبه ۲۲ بهمن از نماینده علی‌اصغر حسنی دعوت شده است تا نامه رد صلاحیت را از فرمانداری لار دریافت کند. منبع:گریشنا

سپهر: بالاخره خبر فوق قطعیت یافت.


برچسب‌ها: انتخابات
+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم بهمن ۱۳۹۰ساعت 19:1  توسط سپهر  | 

در وبگردی امروز بالاخره وبلاگی تحت عنوان

حامیان دکتر جمشید جعفرپور

کاندیدای نمایندگی از حوزه انتخابی  لار خنج گراش

حامیان دکتر جعفرپور

    

 http://drjafarpour.blogfa.com/                

به چشم خورد.

ضمن آرزوی موفقیت برای همه خدمتگذاران لار و لارستان بزرگ لینک آن وبلاگ رو در اختیار عزیزان قرار میدهیم.


برچسب‌ها: انتخابات
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم بهمن ۱۳۹۰ساعت 11:3  توسط سپهر  | 
احتمال بازگشت سه داوطلب به عرصه رقابت وجود دارد
احتمال بازگشت سه داوطلب به عرصه رقابت وجود دارد
 
پایگاه خبری لادستان:برابر گزارش رسیده از منابع مطلع و موثق ممکن است سه داوطلب رد صلاحیت شده مجلس  که در روزهای آینده به عرصه رقابت ها بازگردند.

یکی از این سه تن؛سید حسن زندوی است که طبق شنیده ها مورد قانونی عدم استعفا از مقام اداری وی به زودی حل شده و باز هم به عرصه باز خواهد گشت.

همچنین سید شکر اله زندوی نیز رایزنی های گسترده ای را در سطح مرکز کشور انجام داده است تا در لیست های آتی تأیید صلاحیت شده ها جای بگیرد. وی در این زمینه با تنی چند نفر از مسئولان ارشد کشوری نیز مذاکراتی به عمل آورده است.

نفر سوم نیز یکی دیگر از داوطلبان لارخنج و گراش است که برای وی نیز در سطح مرکز کشور برخی رایزنی ها صورت گرفته است. البته این فرد قطعاً سید منصور کشفی نیست؛اما ممکن است با بازگشت وی به عرصه رقابت ها،معادلات برخی کاندیداها به هم خورده و باز هم زمین بازی در لارستان شلوغ شود.
منبع:لادستان

برچسب‌ها: انتخابات
+ نوشته شده در  سه شنبه چهارم بهمن ۱۳۹۰ساعت 11:3  توسط سپهر  | 

مطمئن باشید به کاندیدای واحد می رسیم

گفت و گو با برگزارکنندگان جلسات موسوم به اجماع:

مطمئن باشید به کاندیدای واحد می رسیم

حتما عنوان جلسات موسوم به «اجماع» را تاکنون شنیده اید. جلساتی که به گفته متولیان آن به نیت معرفی کاندیدای واحد در انتخابات پیش روی مجلس تشکیل شده است. از قرار معلوم در این جلسات نمایندگان کاندیداهای «نه گانه» لار تحت نظر فرستاده های سه روحانی معظم لارستان به رایزنی و به تعبیر برگزارکنندگان، «همدلی» برای معرفی گزینه ای واحد می پردازند.

 - 

تاکنون (20دی) این عده هشت جلسه را برگزار کرده اند و قرار است تا 22 دی ماه این جلسات ادامه یابد. همچنین پیش بینی شده اگر تا آن روز کاندیدای واحدی انتخاب نشود، «اجلاس»ی با حضور حداقل 400 نفر از نمایندگان اصناف مختلف برگزار و در آن برای معرفی نماینده واحد، رأی گیری شود. تمام اینها به اضافه موضوعات حاشیه ای دیگر مربوط به این جلسات را در گفت و گو با سه عضو اصلی آن بررسی کردیم که در ادامه می خوانید. لازم به ذکر است که این گفت و گو در قالب «کنفرانس خبری» این مجموعه صورت گرفت که غیر از نماینده نشریه «صحبت نو»، خبرنگار «میلاد لارستان» نیز حضور داشت. پاسخ دهنده ها نیز آقایان «سید علی اصغر موسوی»، «حسن بینا» و «مسعود راستی» بودند که به ترتیب به عنوان «نماینده آیت ا.. العظمی سید مجتبی موسوی»، «نماینده آیت ا.. نسابه» و «نماینده ستاد برگزاری اجلاس همدلی و میثاق لارستان بزرگ» به پاسخگویی پرداختند.

 *** به عنوان سوال اول بفرمایید تاکنون چند جلسه برای ایجاد «اجماع» بین کاندیداهای این دوره برگزار شده و خروجی این جلسات تاکنون چه بوده است؟

 مسعود راستی: قبل از جواب به این پرسش باید بگویم تصمیم برگزاری اینگونه جلسات از خیلی وقت پیش گرفته شد. بر اساس دغدغه ای که مردم شریف لارستان (سپهر:شهرستان لار ) داشتند و با توجه به مشکل بزرگ 4سال پیش یعنی تعدد کاندیداها در این حوزه انتخابیه، گروهی از دلسوزان این شهرستان که بنده هم عضو کوچکی از آنها هستم، تصمیم گرفتیم با تهیه یک ساز و کار در این دوره، به معرفی کاندیدای واحد برسیم. در ابتدا، شورای محترم شهر تلاش زیادی برای سامان دادن به این روند انجام داد اما باتوجه به عدم حضور رئیس محترم شورا و تشرف او به خانه خدا و از آنجا که زمان زیادی هم در اختیار نداشتیم، به اتفاق دیگران تصمیم گرفتیم با کسب اجازه و تحت نظر روحانیت معظم لارستان، جلساتی را برای همگرایی کاندیداهای این دوره ترتیب دهیم. مدیریت اصلی این برنامه هم حضرت آیت ا.. العظمی آیت اللهی برعهده دارند.

سیدعلی اصغر موسوی: در ادامه بیانات آقای راستی، تاکید می کنم که برگزاری این جلسات توسط ما خدای نکرده به معنی «قیمومیت» مردم نیست. مردم پیگیر و آگاه لارستان طی این مدت، مراجعات زیادی به روحانیت معظم شهرستان داشتند و این امر باعث شد که هرکدام از این سه عزیز روحانی با تعیین نماینده ای و تشکیل جلساتی درواقع این مطالبه عمومی را تحقق ببخشند.

حسن بینا: دقیقا همین است که عزیزان تاکید کردند؛ مثلا آقای نسابه هم همچون دیگران، هیچگونه موضع شخصی ندارند و نظرشان این است که به درخواست مردم، درصورت اجماع روی گزینه ای خاص حتما از آن حمایت خواهند کرد.

 اما جواب پرسش اول خود را نگرفتم؛ بالاخره مصوبات جلساتی که تاکنون برگزار کرده اید چیست؟

موسوی: چندین مصوبه اساسی طی 8جلسه رسمی گذشته داشته ایم که مهمترین آنها تشکیل دو نوع «تشکل» است. یکی «شورای اجماع» عنوان دارد و دوم «اجلاس همدلی و میثاق لارستان بزرگ». شورای اجماع، متشکل از نمایندگان روحانیت معظم شهرستان، نمایندگان کاندیداهای نه گانه و 30نفر از معتمدین مورد تایید کاندیداهاست.

قبل از اینکه به موضوع بعد بروید بفرمایید این 30نفر طی چه مکانیسمی انتخاب شده اند؟

موسوی: برای انتخاب این عده مقرر کردیم هر یک از کاندیداهای محترم، 20 نفر از معتمدین خود را به جلسات معرفی کنند و پس از آن طی تفاهم و رایزنی و حک و اصلاح، همگی کاندیداها به این 30نفر رسیدند که در واقع نفرات مشترک و مورد تایید همه هستند.

انتخاب این عده بدون مشکل بود یا حواشی هم در پی داشت؟

مسعود راستی: از آنجا که خود کاندیداها از جلسه اول روی همدلی و تعامل با هم تکیه داشتند و در واقع، ضرورت معرفی کاندیداهای واحد را همگی درک کرده اند لذا در این فرایند با کوچکترین مشکل و حاشیه ای مواجه نشدیم و مصوبات ما مورد تایید همگی این عزیزان است.

مسئولیت این 30نفری که اشاره کردید دقیقا چیست؟

موسوی: این عده علاوه بر نظارت دقیق بر مباحث مطرح شده به تقویت آرامش جلسات نیز کمک می کنند و درواقع به نوعی نقش هیئت منصفه یا هیئت حسن نیت را بازی می کنند.

برگردم به ادامه بحث و اینکه کاندیداهای محترم در شورای اجماع تلاش می کنند به گزینه واحد برسند و اگر خدای نکرده این اتفاق نیفتاد آنگاه «اجلاس» همدلی و میثاق لارستان بزرگ، موضوعیت می یابد.

این اجلاس قرار است 26 دی ماه تشکیل شود. پس تکرار می کنم؛ ما ابتدا جلسه «شورای اجماع» را در تاریخ 22 دی ماه برگزار می کنیم به این امید که خود کاندیداها به نتیجه مشترک و معرفی کاندیدای واحد برسند. در غیر این صورت در تاریخ 26 دی ماه طی برگزاری «اجلاس» در واقع کاندیدای واحد انتخاب می شود. مکانیسم اجلاس 26 دی ماه چگونه است؟ موسوی: در این اجلاس از حدود 400 نفر از نمایندگان و منتخبین اصناف و گروه های فعال اجتماعی اعم از بازاریان، فرهنگیان، پزشکان، وکلا، پایگاه های مقاومت، هیئت های مذهبی، ورزشی و... دعوت می شود و پس از ارائه برنامه توسط کاندیداها درنهایت انتخاباتی برگزار و نفر اول به عنوان کاندیدای واحد این اجلاس با تایید روحانیت معظم لارستان به عموم مردم معرفی می شود.

پس نتیجه می گیریم که رأی این 400 نفر برای انتخاب کاندیداهای واحد، تعیین کننده است؛ آیا این 400 نفر واقعا برآیند عموم مردم لارستان هستند؟

موسوی: سوال خوبی است؛ همانطور که عرض کردم این عده منتخب اصناف مختلف لارستان هستند و طی جلسات گذشته و آینده روی عمومیت بخشیدن این عده تاکید و تصمیم گیری کرده و می کنیم. ضمن اینکه تمام این نفرات مورد تایید همه کاندیداهای محترم هستند و کاندیداهای ما همگی این مکانیسم را پذیرفته اند و خودشان طی جلسات مختلف و جرح و تعدیل زیاد به این لیست رسیده اند.

 یعنی الان تمام کاندیداها به تمکین رأی این اجلاس متعهد شده اند؟

 بینا: همینطور است؛ ضمن اینکه یک پیشنهاد خام هم به اصطلاح روی میز است و آن اینکه شاید هرکدام از کاندیداها بتوانند 20 نفر دارای حق رأی را به این اجلاس اضافه کنند. یعنی درصورت تصویب این طرح در اجلاس 26 دی ماه 580 نفر حق رأی خواند داشت.

اگر پس از رأی گیری و به قول شما انتخاب گزینه اول در این اجلاس، دیگر کاندیداها نتیجه را نپذیرفتند آن وقت چه تدبیری درنظر گرفته اید؟

 موسوی: اول اینکه تمام کاندیداها برای حضور در جلسات چه اجماع و چه اجلاس، میثاق نامه ای را امضاء کرده اند که به نوعی سوگندنامه هم تلقی می شود که متن آن را در اختیار شما گذاشتیم. دوم اینکه ما صدا و فیلم تمام جلسات را ثبت کرده ایم و اینکه همگی این مکانیسم را پذیرفته اند و مطمئن باشید بعدا کسی نمی تواند این رویه را نقض کند.

راستی: تا حدود زیادی مطمئنیم اتفاقی که گفتید نمی افتد؛ چراکه خود کاندیداها بیشتر از دیگران روی اجماع و معرفی گزینه واحد اصرار دارند و ضرورت آن را درک کرده اند و کسی حاضر نمی شود با عدم تمکین به رأی اجلاس، آبروی خود را خدشه دار کند!

پس برگزاری جلسات خانگی و حضور برخی کاندیداها در روستاها و بخش های اطراف را به موازات حضور در جلسات اجماع، چگونه توجیه می کنید؟!

موسوی: از نظر ما این کارها مشکلی ندارد؛ چراکه این روال احتمالا برای انتخابات 26 دی ماه و روز برگزاری اجلاس صورت می گیرد تا مدعوین دارای حق رأی، با شناخت بهتری رأی بدهند.

سوالی که این روزها زیاد مطرح می شود این است که این جلسات، اجماع برای «لار» است یا «لارستان»؟! اصلا بفرمایید چرا در این جلسات کاندیداهای دیگر بخش های لارستان حضور ندارند؟!

موسوی: ببینید؛ درست است که کاندیداها، متعلق به شهر لار هستند اما برای برنامه های آتی نماینده منتخب اجلاس، مجموعه توابع و بخشها مشارکت فعالی دارند مثلا در همین اجلاس، ما از تمام بخش های لارستان مدعو داریم و صاحب رأی هستند.

اما شنیدیم که یکی از کاندیداهای منتسب به «بیرم» در یکی از جلسات حضور داشته اند!

موسوی: در این مورد فرد مورد نظر، تماس گرفتند و اذعان کردند که کاندیدای شهر لار هستند چراکه هم مادر و هم همسرشان لاری اند و سال های زیادی را در لار خدمت کرده اند. همچنین گفتند که به نتیجه جلسات احترام می گذارند و از کاندیدای واحد و منتخب، حمایت می کنند.

اگر بقیه کاندیداهای بخش های اطراف هم این پیشنهاد را می دادند، می پذیرفتید؟!

موسوی: قطعا می پذیرفتیم و اصلا نیت ما هم از همان اول همین بود.

متوجه نشدم! بالاخره فرد مورد بحث هم در روز اجلاس به رأی گذاشته می شود یا خیر؟!

راستی: در این مورد هنوز تصمیم گیری نکرده ایم و تا آن روز حتما این موضوع را مشخص می کنیم.

سوال بعدی من در مورد تایید یا رد صلاحیت کاندیداهاست؛ آمدیم و منتخب اجلاس شما «رد صلاحیت» شد! آنوقت تکلیف چیست؟

 موسوی: راه حل این موضوع زیاد سخت نیست؛ حتی فارغ از رد صلاحیت ها ممکن است اتفاقاتی دیگر بیفتد که گزینه اول نتواند وارد مجلس شود؛ آنوقت ما «ذخیره» وی که به لحاظ تعداد آراء نفر دوم است را به روحانیت معظم و مردم لارستان معرفی می کنیم.

شایعه شده که نماینده یکی از روحانیون معظم، در جلسات اجماع به نفع یکی از کاندیداها تبلیغ و اعمال نفوذ می کند! درست است؟

 راستی: این موضوع درست نیست. ضمن اینکه نمایندگان محترم روحانیت منطقه، در این جلسات فقط عضو ناظر هستند و حق رأی ندارند.

بینا: موضوعی که اشاره می کنید به هیچ عنوان درست نیست؛ از تمام جلسات فیلمبرداری شده و می توان برای اثبات بحث به آنها رجوع کرد. اعمال نفوذ نمایندگان را به قول معروف، قویا تکذیب می کنیم. (با خنده!)

یک سوال حاشیه ای دیگر؛ چرا در جلسه روز 14 دی ماه، نماینده سه نفر از کاندیداها حضور نداشتند؟!

راستی: یکی از این نمایندگان به دلیل مشغولیت شخصی از قبل هماهنگی و عذرخواهی کردند. در مورد بقیه هم یک سوء تفاهم جزئی بود که خوشبختانه حل شد و نمایندگان تمام کاندیداها در جلسات بعدی حاضر بودند.

بالاخره پیش بینی تان از انتخابات 12 اسفندماه چیست؟ موسوی: پیش بینی که نمی کنم اما امیدمان این است که اینهمه زحمت توسط دلسوزان منطقه بی نتیجه نمی ماند. ضمن اینکه قرار است برای اولین بار روحانیت معظم منطقه از یک نفر که خروجی اجلاس است، حمایت کنند و همین امر نتیجه مطلوب را تسهیل می کند.

بینا: قطعا انتخابات 12 اسفند در لارستان بسیار پرشور است و ان شاء ا.. نماینده واحد و منتخب اجلاس یا اجماع به مجلس می رود.

راستی: از آنجا که خواسته همه مردم رسیدن به کاندیدای واحد است لذا نتیجه را همین مردم رقم می زنند و من هم به این انتخابات بسیار امیدورام.

در پایان اگر حرفی مانده است، بفرمایید.

موسوی: اول اینکه «شورای همدلی» شورایی دائمی است و قرار نیست دیگر کاندیداها از این فرایند «حذف» شوند بلکه همگی این عزیزان در مدت 4 سال نمایندگی کاندیدای منتخب در کنار وی خواهند بود و به او مشورت می دهند و با وی همکاری می کنند. درواقع می خواهیم با این کار اثبات کنیم که همدلی و میثاق بین مردم و کاندیداها در لارستان عمیق و غیر قابل خدشه است. دوم اینکه از صاحبان رسانه در منطقه می خواهیم که آنها هم به این میثاق و همدلی پایبند باشند و به حواشی دامن نزنند و هرگونه سوال یا شائبه ای دارند را قبل از انعکاس حتما از متولیان این جلسات بپرسند تا ضمن رعایت اخلاق حرفه ای، شأن و منزلت شورای همدلی نیز محفوظ بماند. و آخر اینکه مردم عزیز لارستان نیز پس از رأی دادن در 12 اسفندماه، منفعل نشوند و حتما از نماینده منتخب خود هم حمایت کنند و هم پاسخگویی بخواهند.

 

منبع:صحبت نو لارستان


برچسب‌ها: لارستان بزرگ, انتخابات
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم دی ۱۳۹۰ساعت 11:30  توسط سپهر  | 
 

نظر سنجی در مورد معرفی کاندیدای واحد از شهر لار

به نظر شما برگزیده اجماع لار کدامیک خواهد بود؟

(آیت اللهی- علیشیری- مریدی)

 علاقه مندان جهت شرکت در نظرسنجی میتوانند در انتهای ستون کنار صفحه نظر خود را درج نمایند.نتیجه این نظر سنجی در تاریخ ۲۵/۱۰/۱۳۹۰ منتشر میشود.»»»»»

 

»»»»»»»


برچسب‌ها: انتخابات
+ نوشته شده در  جمعه شانزدهم دی ۱۳۹۰ساعت 20:29  توسط سپهر  |